Statistici

443710
Astazi
Ieri
Saptamana Aceasta
Saptamana Trecuta
Luna Aceasta
Luna Trecuta
Toate zilele
175
368
1220
441830
2699
8922
443710

IP-ul tau 35.173.234.237
Ora Serverului: 2019-08-24 20:13:45

Mesaj - Primarul Oraşului Victoria

Ideea de a reconstrui acest site oficial al Primariei orasului Victoria a aparut din dorinta a fi cat mai aproape de cetatenii acestui oras, de a le putea transmite care sunt obiectivele noastre pentru viitor, ceea ce noi ne-am propus sa realizam, aceasta facandu-se si cu participarea locuitorilor orasului la procesul administrativ , la luarea deciziilor intr-un mod corect si deschis.

Totodata ideea reconstrurii acestei pagini de web a venit si din dorinta de a ne face cunoscuti in calitate de comunitate, cu obiceiurile si traditiile noastre, de a face cunoscute punctele de atractie turistica ale orasului nostru, activitatile culturale specifice orasului Victoria .

Vreau ca aceasta pagina sa nu fie un simplu bilant al activitatii administrative, plin de cifre si date, pentru ca eu cred ca faptele vorbesc de la sine, principala mea preocupare in tot acest timp de cand m-ati ales sa va reprezint a fost gospodarirea cat mai eficienta a orasului, a bugetului local si nu in ultimul rand, bunastarea cetatenilor orasului Victoria.

Am simtit dintotdeauna nevoia sa comunic, sa spun ce am de gand sa fac si sa cer parerea cat mai multor oameni, mai ales in situatia noastra cand sunt atat de multe de realizat, iar limitele de timp si resurse sunt limitate. Am expus problematica administrarii orasului in mod public, ori de cate ori am avut ocazia: in presa locala, aparitii pe posturile tv si radio, insa cred ca cel mai bun mijloc de a mentine o legatura permanenta cu dumneavoastra este prin intermediul acestui site unde veti gasi toate informatiile de interes pentru dvs. legate de Primaria Victoria.

Am convingerea ca acest site va contribui la o mai buna cunoastere de dumneavoastra atat a activitatii administratiei publice locale, cat si a obiectivelor pe care ni le-am propus spre realizare.
Pentru viitor, imi doresc sa mentin relatia apropiata pe care am avut-o cu dumneavoastra dintotdeauna si sa participam impreuna la transformarea acestui oras intr-unul de nivel european.

 

Cu aleasa consideratie,

PRIMAR,

Gheorghe Cristian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Share

Vremea

Certificari